swiss grade pt.watchesbuy.to. your brilliant blend of delightful quality and delightful appearances could be the characteristic of who sells the best pt.wellreplicas.to. datewatches old-time appeal with a touch of modern sophistication. pt.upscalerolex.to really one of the hottest copies. cheap pl.watchesbuy.to includes indispensable factors of advanced watchmaking in future: individuation, security, full service, elegant craft and perfect technology. luxury https://pl.wellreplicas.to/ effortless to perform and uncomplicated to go through. courage is a psychic symbolism about https://pl.upscalerolex.to/ usa. the features of sophisicated watchmaking in future: character,reliability, full-service, fantastic craftsmanship and technology are been implemented in who makes the best gr.watchesbuy.to. hu.watchesbuy.to online store for men and women. able to find abundant delicate ro.watchesbuy.to online for both men and women.

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o zimowaniu pojazdów elektrycznych

Image Image Image Image Image Image Image Image

Chociaż pogoda, póki co, obchodzi się z nami łaskawie, a i do kalendarzowej zimy zostało trochę czasu, warto już teraz pomyśleć o tym, by zadbać o swój elektryczny skuter, motorower, czy motocykl elektryczny zanim ten zapadnie w zimowy letarg.

Zimowanie skuterów elektrycznych

Kilka chwil poświęconych na przygotowanie jednośladu do zimy pomoże zaoszczędzić nam przykrych niespodzianek wczesną wiosną.

Baterie w pojazdach elektrycznych Super Soco łatwo wyjąć, co ułatwia ich zimowanie.

Baterie litowo – jonowe w pojazdach elektrycznych

Jednoślady elektryczne Super Soco, czy Emax podobnie jak większość tego typu pojazdów zasilają baterie litowo – jonowe. Ten powszechnie stosowany (także w sprzętach RTV i AGD) rodzaj akumulatorów charakteryzuje się niską gęstością, dużym potencjałem elektrochemicznym i wysokim stosunku energii do masy.

Zimowanie baterii pojazdów elektrycznych Super Soco

1.Baterie przechowuj w pomieszczeniach z dodatnią temperaturą i ładuj regularnie.

2.Baterie litowe charakteryzują się spadkiem pojemności ogniw w temperaturach ujemnych. Jest to normalna właściwość każdej z baterii litowych.

3.W przypadku przechowywania baterii w motorze na zewnątrz pomieszczeń przy temperaturach ujemnych (-20 C) mogą pojawić się na wyświetlaczu dwa błędy.

  • 88 niska temperatura. Należy przestawić motor do ciepłego pomieszczenia i odczekać.
  • 89 niska temperatura w trakcie ładowania. W takim przypadku ładowanie nie może być kontynuowane, należy przestawić motor do ciepłego pomieszczenia.
Ewentualne informacje o błędach w trakcie ładowania pojawią się na wyświetlaczu.

Oba błędy dotyczą układu ochrony baterii BMS, co oznacza, że BMS odcina ogniwa od przepływu prądu w celu ochrony przed uszkodzeniem w temperaturze zbliżonej do -20.

4.Zalecamy wyciągnięcie baterii na czas zimowy z motoru  ( bateria nie będzie rozładowywana przez urządzenia pokładowe) i podtrzymywanie jej naładowania na poziomie 50% (polecamy co najmniej raz na dwa miesiące skontrolować poziom naładowania).

5.Nie wolno dopuścić do rozładowania baterii do 0% i pozostawienia baterii przez dłuższy czas nie naładowanej. Może to doprowadzić do uszkodzenia ogniw i trwałego uszkodzenia baterii. Takie przypadki nie podlegają reklamacji.

Oczywiście baterie to niejedyna rzecz, o którą warto zadbać. Zanim na kilka miesięcy pożegnasz swój pojazd elektryczny uzupełnij płyny eksploatacyjne i wybierz się na myjnie. Pomyśl też o okryciu motocykla płachtą, by nie zaszkodziły mu nawet arktyczne mrozy. Wszystko po to, by z pierwszym cieplejszym dniem elektryczny rumak ruszył z kopyta.

Car image

Zapraszamy do sklepu online!

Już dziś wybierz pojazd elektryczny dla Ciebie i odjedź konkurencji! Zapewniamy wygodne finansowanie, profesjonalną obsługę oraz skuteczny serwis. Przekonaj się!

Przejdź do sklepu

Siedziba

Karbon 2 Spółka z o.o.

40-142 Katowice

ul. Modelarska 11a

Śląskie

Tel: +48 32 353-60-13

Fax: +48 32 256-62-57

Kontakt handlowy

Oddział Zabrze. Dział handlowy, serwis

Tel: +48 32 278-45-67
Tel: +48 506-044-292
Email: zabrze@karbon2.pl

Oddział Gdańsk. Dział handlowy, serwis

Tel: +48 58 347-66-80 

Email: gdansk@karbon2.pl

Więcej