5 rzeczy, które musisz wiedzieć o zimowaniu pojazdów elektrycznych

Image Image Image Image Image Image Image Image

Chociaż pogoda, póki co, obchodzi się z nami łaskawie, a i do kalendarzowej zimy zostało trochę czasu, warto już teraz pomyśleć o tym, by zadbać o swój elektryczny skuter, motorower, czy motocykl elektryczny zanim ten zapadnie w zimowy letarg.

Zimowanie skuterów elektrycznych

Kilka chwil poświęconych na przygotowanie jednośladu do zimy pomoże zaoszczędzić nam przykrych niespodzianek wczesną wiosną.

Baterie w pojazdach elektrycznych Super Soco łatwo wyjąć, co ułatwia ich zimowanie.

Baterie litowo – jonowe w pojazdach elektrycznych

Jednoślady elektryczne Super Soco, czy Emax podobnie jak większość tego typu pojazdów zasilają baterie litowo – jonowe. Ten powszechnie stosowany (także w sprzętach RTV i AGD) rodzaj akumulatorów charakteryzuje się niską gęstością, dużym potencjałem elektrochemicznym i wysokim stosunku energii do masy.

Zimowanie baterii pojazdów elektrycznych Super Soco

1.Baterie przechowuj w pomieszczeniach z dodatnią temperaturą i ładuj regularnie.

2.Baterie litowe charakteryzują się spadkiem pojemności ogniw w temperaturach ujemnych. Jest to normalna właściwość każdej z baterii litowych.

3.W przypadku przechowywania baterii w motorze na zewnątrz pomieszczeń przy temperaturach ujemnych (-20 C) mogą pojawić się na wyświetlaczu dwa błędy.

  • 88 niska temperatura. Należy przestawić motor do ciepłego pomieszczenia i odczekać.
  • 89 niska temperatura w trakcie ładowania. W takim przypadku ładowanie nie może być kontynuowane, należy przestawić motor do ciepłego pomieszczenia.
Ewentualne informacje o błędach w trakcie ładowania pojawią się na wyświetlaczu.

Oba błędy dotyczą układu ochrony baterii BMS, co oznacza, że BMS odcina ogniwa od przepływu prądu w celu ochrony przed uszkodzeniem w temperaturze zbliżonej do -20.

4.Zalecamy wyciągnięcie baterii na czas zimowy z motoru  ( bateria nie będzie rozładowywana przez urządzenia pokładowe) i podtrzymywanie jej naładowania na poziomie 50% (polecamy co najmniej raz na dwa miesiące skontrolować poziom naładowania).

5.Nie wolno dopuścić do rozładowania baterii do 0% i pozostawienia baterii przez dłuższy czas nie naładowanej. Może to doprowadzić do uszkodzenia ogniw i trwałego uszkodzenia baterii. Takie przypadki nie podlegają reklamacji.

Oczywiście baterie to niejedyna rzecz, o którą warto zadbać. Zanim na kilka miesięcy pożegnasz swój pojazd elektryczny uzupełnij płyny eksploatacyjne i wybierz się na myjnie. Pomyśl też o okryciu motocykla płachtą, by nie zaszkodziły mu nawet arktyczne mrozy. Wszystko po to, by z pierwszym cieplejszym dniem elektryczny rumak ruszył z kopyta.

Car image

Zapraszamy do sklepu online!

Już dziś wybierz pojazd elektryczny dla Ciebie i odjedź konkurencji! Zapewniamy wygodne finansowanie, profesjonalną obsługę oraz skuteczny serwis. Przekonaj się!

Przejdź do sklepu

Siedziba

Karbon 2 Spółka z o.o.

40-142 Katowice

ul. Modelarska 11a

Śląskie

Tel: +48 32 353-60-13

Fax: +48 32 256-62-57

Więcej