Dopłaty do motocykli elektrycznych ruszą w IV kwartale. Program Mój Elektryk ogłoszony

Image Image Image Image Image Image Image Image

Aktualizacja 21.10.2021

Według informacji zamieszczonych na rządowej stronie internetowej dotyczącej programu „Mój elektryk” nabór wniosków dla przedsiębiorców na dopłaty do motocykli elektrycznych i nie tylko ma zostać ogłoszony jeszcze w tym roku.

W październiku tego roku NFOŚiGW uruchomi kolejny nabór – 200 mln zł na zakup pojazdów elektrycznych przez przedsiębiorstwa. Będą to tym samym otwarte nabory na kwotę 700 mln zł – czytamy w relacji portalu gov.pl

Wnioskodawcy nie będący osobami fizycznymi (przedsiębiorcy, samorządy i inne podmioty instytucjonalne) na pojazdy kategorii M1 będą mogli uzyskać dofinansowanie nawet do 27 000 w przypadku deklarowanego średniorocznego przebiegu min. 15 000 km, a na pojazdy kategorii L, jak na przykład motorowery i motocykle elektryczne Super Soco, będą mogli uzyskać 4000 zł wsparcia.

Dopłaty do jednośladów elektrycznych. Program Mój elektryk.

„Mój elektryk” to nowy program dopłat do zakupu lub leasingu tego typu pojazdów. Program jest skierowany do wszystkich kategorii odbiorców.

Od 12 lipca wnioski o dotacje na zakup pojazdów mogą składać osoby fizyczne, a jeszcze w tym roku taką możliwość otrzymają przedsiębiorcy, samorządy i inne instytucje. Równolegle, będą uruchamiane dotacje do leasingu. Bez względu na formę finansowania pojazdu (zakup, leasing, najem), warunki wsparcia będą takie same.

Osobom fizycznym Narodowy Fundusz refunduje część kosztu zakupu lub najmu aut osobowych, a podmiotom instytucjonalnym zrefunduje część kosztu zakupu lub leasingu dodatkowo aut dostawczych, jak również np. motorowerów obsługujących dostawy zamówień do klientów. Narodowy Fundusz zgodnie z zasadami pomocy publicznej za kilka tygodni uruchomi również wsparcie dla zakupu busów dla więcej niż 8 osób.

Motocykl elektryczny Super Soco TC Max
Nawet 4000 zł dotacji będzie można uzyskać na zakup najpopularniejszego motocykla elektrycznego w Polsce – Super Soco TC Maxa.

Wysokość dopłat do pojazdów elektrycznych.

Dopłata do zakupu samochodu elektrycznego w przypadku osób fizycznych wyniesie 18 750 zł, a dla tych z Kartą Dużej Rodziny 27 000 zł. Pozostali adresaci programu mogą liczyć na dofinansowania, których poziom będzie zależał od kategorii pojazdu oraz średniorocznego przebiegu. Mogą się przy tym ubiegać o dofinansowanie więcej niż jednego pojazdu. Poszerzenie grupy beneficjentów programu ma na celu ułatwienie przechodzenia na transport zeroemisyjny wszystkim zainteresowanym podmiotom, w tym firmom i organizacjom, które planują modernizację lub wymianę swojej floty.

Dotacja do pojazdu elektrycznego -wniosek.

Nabór wniosków o dofinansowanie składanych przez osoby fizyczne rozpocznie się 12 lipca i będzie prowadzony do wyczerpania środków lub do 30 września 2025 r. 

Aby uzyskać dotację wystarczy wypełnić prosty wniosek elektroniczny. Osoba ubiegająca się o dofinansowanie musi zarejestrować pojazd na terytorium RP, ubezpieczyć go i zobowiązać się, że nie pozbędzie się go przez dwa lata od uzyskania dotacji.

Car image

Zapraszamy do sklepu online!

Już dziś wybierz pojazd elektryczny dla Ciebie i odjedź konkurencji! Zapewniamy wygodne finansowanie, profesjonalną obsługę oraz skuteczny serwis. Przekonaj się!

Przejdź do sklepu

Siedziba

Karbon 2 Spółka z o.o.

40-142 Katowice

ul. Modelarska 11a

Śląskie

Tel: +48 32 353-60-13

Fax: +48 32 256-62-57

Więcej